Drukuj

Dekalog RMG

1) Zdolności, które posiadasz i dary natury oraz łaskę, którą otrzymałeś są twoim prawdziwym bogactwem. Nie zakopuj twoich talentów, ale daj jak najwięcej z siebie, aby być prawdziwie tym, kim jesteś.

2) Szkoła jest nie tylko obowiązkiem, ale także darem; jest nie tylko otrzymywaniem wiedzy, ale także jej podbojem; jest nie tylko wysiłkiem, ale także radością. Podejdź do swoich obowiązków szkolnych jak do rzeczy, którą się zdobywa i uczyń to z miłością; trud przemieni się w radość.

3) To, co siejesz, zbierzesz: rezultaty będą proporcjonalne do twego zaangażowania: zdolności na jakimkolwiek polu nie kupisz, ale możesz je zdobyć tylko przez systematyczne rozwijanie z  poświęceniem i odpowiedzialnością.

4) Kierownictwo twoich rodziców, nauczycieli i wychowawców jest znakiem, że pragną twego dobra. Zaakceptuj to i uczyń skarbem, jeżeli chcesz dobra dla siebie. Normy, które są ci dane, nie są ograniczeniem twojej wolności, ale są wyznaczoną drogą, która pewnie i szybko doprowadzi Cię do dojrzałości.

5) Trudności mogą stać się okazją do twojego wzrostu, bowiem być mocnym znaczy stanąć do konfrontacji z nimi i je przezwyciężać.

6) Bądź panem twych uczuć, twych słów, twoich reakcji i sentymentów. Jeżeli bowiem nie potrafisz kontrolować samego siebie, to niczego nie zdobędziesz.

7) Więcej radości przynosi dawanie niż otrzymywanie; egoizm czyni nieszczęśliwym Ciebie i  innych.

8) Szanuj innych zawsze i za wszelką cenę. To oznacza mieć osobowość. Inni są twoim szczęściem: traktuj ich wszystkich jak przyjaciół, a świat zewnętrzny stanie się twoim domem.

9) Słuchanie i milczenie jest czasem, który poświecony jest dla nas samych. Kto nie ma czasu dla siebie, nie może poznać siebie ani swojej wartości.

10) Jezus i Ewangelia nie są jedną z wielu rzeczy albo dowolną propozycją - są fundamentem każdej innej rzeczy i każdej wartości. Kochaj ze szczerym sercem i wielką miłością Najświętszą Maryję Pannę, Matkę czułą i troszczącą się o twoje życie. Powierz się Jej, a Ona Cię wysłucha. Módl się, jeżeli chcesz rozumieć życie i cieszyć się nim.

Szczegóły: | Odsłony: 4674