Zgromadzenie Sług Miłości, zwane popularnie guanellianami od nazwiska Założyciela, św. Alojzego Guanella, to katolickie zgromadzenie zakonne. Poprzez swoją posługę księża i bracia zakonni starają się świadczyć o tym, że Bóg jest dobrym Ojcem, który troszczy się o wszystkie swoje dzieci, zwłaszcza o te najbardziej opuszczone.

   

     Duchowość guanelliańska to historia miłości, która w Sercu Jezusa, przebitym na Krzyżu i obecnym w Eucharystii, objawia wzór poświęcenia i troski Boga o człowieka. Tu rodzi się misja guanelliańska: żywe świadectwo miłości Boga do człowieka i miłość do bliźniego na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza i Miłosiernego Samarytanina według przykazania: „miłujcie się wzajemnie jak Ja was umiłowałem”. Stąd też wynika działalność Zgromadzenia: posługa najbardziej ubogim i potrzebującym, aby dać im „chleba i Boga”. W praktyce, w zależności od potrzeb jakie występują, guanellianie prowadzą domy dla niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, dla starszych, samotnych, domy dziecka, szkoły, centra rehabilitacyjne, parafie i inne ośrodki charytatywne.

   

    Obecnie Zgromadzenie jest obecne w 23 krajach na całym świecie: Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Rumunia, Niemcy, Polska, Argentyna, Brazylia, Chile, Paragwaj, Gwatemala, Kolumbia, Meksyk, USA, Filipiny, Indie, Wietnam, Izrael, Ghana, Nigeria, Demokratyczna Republika Kongo, Tanzania i Wyspy Salomona (Oceania).

     

      Poprzez różne drogi Bożej Opatrzności, a także na wezwanie św. Jana Pawła II „Dlaczego nie ma was jeszcze w Polsce?”, guanellianie są obecni również w tym kraju: początkowo, od 2001 roku, w Krakowie, a od 2009 roku w Skawinie, gdzie prowadzą Centrum Don Guanella, w którym mieści się dom zakonny z kaplicą pw. Maryi Matki Bożej Opatrzności, a także Rodzinny Dom Dziecka „Dar Serca”. Jak na razie jest to jedyny dom guanelliański w Polsce. 

 

Szukasz swojej drogi życiowej? Myślisz o kapłaństwie lub życiu zakonnym?

Napisz lub zadzwoń - postaramy się pomóc!

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel. 660 370 529

© 2015 Guanellianie Polska