Czym jest Ruch Młodzieży Guanelliańskiej?

Ruch Młodzieży Guanelliańskiej (RMG) to grupa młodych ludzi, którzy zafascynowani są ścieżką świętości wyznaczoną przez św. Alojzego Guanella. Łączy ich jedna pasja: życie, we wszystkich swoich formach; jedna reguła: Ewangelia Jezusa Chrystusa; jedno marzenie: szczęście wszystkich ludzi, zwłaszcza ubogich, dzieci, starszych i niepełnosprawnych; jeden styl: duchowość młodych guanellianów.

Celem RMG jest współuczestnictwo w charyzmacie Księdza Guanella wraz z kapłanami i braćmi (Sługami Miłości), z siostrami (Córkami Maryi Matki Bożej Opatrzności), ze Współpracownikami Guanelliańskimi oraz ze wszystkimi innymi, których łączy guanelliański charyzmat, a także uczestnictwo w głoszeniu Ewangelii Miłości poprzez różnorodną działalność formacyjną i posługę (np. wolontariat).

Najważniejszym momentem, w którym okazuje się przynależność do RMG jest codzienność, ze swoimi blaskami i cieniami. To właśnie tam najpełniej można świadczyć o darze miłości, jaki Bóg wlał w serce człowieka i o jego trosce o wszystkich ludzi, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.

W ciągu roku organizowane są oczywiście spotkania, które umacniają guanelliańską tożsamość i łączą młodzież coraz silniejszymi więzami przyjaźni i przynależności. 

© 2015 Guanellianie Polska